warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Шістнадцять років поспіль в один і той же час, в одному і тому ж місці – самий стабільний джазовий фестиваль столиці України.

Він називається «Єдність». Пропонували змінити назву, бо не актуально, бо якось по-вчорашньому, бо партію однойменну нагадує. А ми вирішили залишити так, як є, бо вже гріє спогадами. А партія… хай собі продовжує жити своїм партійним життям. У нас – інше, у нас – джаз. А тут ще й слоган з’явився: «Джаз єднає нас!» Хтось із постійних глядачів придумав.

Так що була «Єдність», «Єдність» буде й далі. Головне, що за попередні 15 років на сцені Національного академічного театру оперети виступило 736 музикантів із 30 країн світу. А скільки глядачів відвідало концерти? Не перелічити. А скільки із них вперше ступили до театру, до цього храму мистецтв, бо як ще назвати Театр оперети – тільки Храмом. Все в ньому грає святом.

Музиканти з різних країн, коли вперше потрапляють до Театру оперети зачаровані і рівнем культури, що їх оточує, і надзвичайною акустикою споруди. А хіба могло бути інакше, коли будівлі, що споруджувалася як театр більше ста років. Тож і дивуються: десь, на краю світу, в країні, де йде війна, чудовий театр у прадавньому місті, і джазовий фестиваль, що не міняє традицій?

Цього року ми розпочнемо фестиваль вже доволі відомим дуетом, який виступав не раз на сцені Театру оперети. Це – заслужений артист України, піаніст-віртуоз Володимир Соляник та дівчинка, яка, вважайте, виросла на джазовому фестивалі «Єдність» Маша Видренко. Дівчинка в цьому році буде не тільки співати. Глядачі зможуть побачити у фойє театру  невеличку виставку її  живописних творів: «Джазові натюрморти».

Колись, у Франції в місті Ніцца я потрапив до будинку, де жив багато років і знайшов свій спочинок великий Анрі Матісс. Там я побачив його вражаючу серію картин під назвою «Джаз». Саме тоді органічно відчув глибинне бажання художника малювати музику. Сьогодні, українська дівчинка Маша Видренко намагається передати пензлем те, про що вона співає.

Про Володимира Соляника можна говорити довго. Він унікальний піаніст, піаніст від Бога. Людина, яка віддає на розсуд звуків свою душу. Володимир Соляник незмінний учасник всіх фестивалів «Єдність», його певний талісман.

Ще одні українські виконавці – це гурт «Revenko Band». Гітарист Олексій Ревенко добре відомий в Україні та за її межами виконавець. Цього разу він буде виконувати власну авторську музику разом з мультіінструменталістом духовиком Олексієм Смирновим, бандуристом Валентином Лисенком та перкусіоністом Миколою Гречко.

Після українських музикантів виступить патріарх польського джазу Йоргас Сколіас  в тріо з тромбоністом Броніславом Дужі та угорським перкусіоністом Андрашем Дешом. Останній ще раз зявиться у наступний день фестивалю вже в чисто угорському тріо.

Ну, а джазовий день 17 березня завершить гурт «Klajpeda Jazz Band» під керівництвом трубача Вітаутаса Грубляускаса. Професійний музикант дві каденції відпрацював у Литовському Парламенті і вже шість років є діючим мером міста Клайпеда.

Джазовий день 18 березня відкриють знову таки музиканти з Литви. Це – молодий і перспективний колектив «Silent Blast Quintet» з Каунаса і досвідчений альт-саксофоніст Вітаутас Лабутіс.

Після них на глядачів очікує диво-зустріч з легендою світового джазу громадянином світу, який проживає в Литві, Великобританії, США і вперше виступатиме в Києві видатним ударником Володимиром Тарасовим. Він разом з Володимиром Соляником, співачкою Інессою Іваницькою та львівським контрабасистом Марком Токарем будуть шукати нові парадигми сучасного джазу.

На зміну їм на сцену Театру оперети вийде великий маестро, шедевральний піаніст з Польщі Кшиштоф Кобилінскі. Він виступить соло з новою програмою спеціально підготовленою для фестивалю «Єдність».

А завершувати джазове свято буде «Тріо Андраша Деша», в якому вже відомий нам по першому дню фестивалю перкусіоніст виступить з двома угорськими гітаристами.

Весь фестиваль буде проходити під пильним наглядом ведучого, заслуженого артиста України Валерія Чигляєва.

І ще одне, у фестивальні дні відбудеться непересічна подія: під егідою Всеукраїнської асоціації джазу відбудеться І Міжнародна конференція організаторів джазових фестивалів.

Є така приказка, що весна в Києві розпочинається з джазового фестивалю «Єдність». У нас з вами є щасливий шанс розпочати весну!

Генеральний Продюсер

Сергій Грабар

loading
×