warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
(09 березня 2017)

ХVI МІЖНАРОДНИЙ ДЖАЗОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ЄДНІСТЬ»

17-18 березня 2017 року в Києві проходитиме ХVI Міжнародний джазовий фестиваль «Єдність».

Шістнадцятий фестиваль традиційно збере на сцені Київського національного академічного театру оперети відомих українських та зарубіжних джазових музикантів. Цьогорічна «Єдність» відбудеться у вже традиційному дводенному форматі.

Знову традиційно відкриють фестиваль заслужений артист України, піаніст-віртуоз Володимир Соляник та талановита вокалістка Маша Видренко. Крім співів Маша буде представлена ще й невеличкою виставкою художніх робіт «Джазові натюрморти».

Ще одні українські виконавці – це гурт «Revenko Band». Гітарист Олексій Ревенко добре відомий в Україні та за її межами виконавець. Цього разу він буде виконувати власну авторську музику разом з мультіінструменталістом духовиком Олексієм Смирновим, бандуристом Валентином Лисенком та перкусіоністом Миколою Гречко.

Після українських музикантів виступить патріарх польського джазу Йоргас Сколіас  в тріо з тромбоністом Броніславом Дужі та угорським перкусіоністом Андрашем Дешом. Останній ще раз зявиться у наступний день фестивалю вже в чисто угорському тріо.

Ну, а джазовий день 17 березня завершить гурт «Klajpeda Jazz Band» під керівництвом відомого трубача Вітаутаса Грубляускаса. Професійний музикант дві каденції відпрацював у Литовському Парламенті і вже шість років є діючим мером міста Клайпеда.

Джазовий день 18 березня відкриють знову таки музиканти з Литви. Це – молодий і перспективний колектив «Silent Blast Quintet» з Каунаса і досвідчений альт-саксофоніст Вітаутас Лабутіс.

Після них на глядачів очікує диво-зустріч з легендою світового джазу громадянином світу, який проживає в Литві, Великобританії, США і вперше виступатиме в Києві, видатним музикантом ударником Володимиром Тарасовим. Він разом з Володимиром Соляником, співачкою Інессою Іваницькою та львівським контрабасистом Марком Токарем будуть шукати нові парадигми сучасного джазу.

На зміну їм на сцену Театру оперети вийде великий маестро, шедевральний піаніст з Польщі Кшиштоф Кобилінскі. Він виступить соло з новою програмою спеціально підготовленою для фестивалю «Єдність».

А завершувати джазове свято буде «Тріо Андраша Деша», в якому вже відомий нам по першому дню фестивалю перкусіоніст виступить з двома угорськими гітаристами Іштваном Тотом та Мартоном Фенівеші.

Весь фестиваль буде проходити під пильним наглядом ведучого, заслуженого артиста України Валерія Чигляєва.

І ще одне, у фестивальні дні відбудеться непересічна подія: під егідою Всеукраїнської асоціації джазу відбудеться І Міжнародна конференція організаторів джазових фестивалів, в якій візьмуть участь Президент Клайпедської асоціації джазових фестивалів Інга Грубляускене (Литва), директор Будапештського музичного центру, засновник лейблу ВМС Георгій Воллнер (Угорщина), засновник «Palmjazz Festival», власник лейблу «Jazovia» Кшиштоф Кобилінські з Глівіц (Польща), засновник Каунаського джазового фестивалю Йонас Юкас, Засновник джазового фестивалю «Єдність», голова президії Всеукраїнської асоціації джазу Сергій Грабар та інші.

Є така приказка, що весна в Києві розпочинається з джазового фестивалю «Єдність». У нас з вами є щасливий шанс розпочати весну!

КОНТАКТИ

Керівник проекту – Сергій Грабар                  Прес-служба – Денис Ющенко

Тел.: 0975129948                                                   тел. 0633257483

e-mail: grabarserg@ukr.net                                e-mail: ednistjazz@gmail.com

ednist-jazz.com

 

Інформація про І Міжнародну Конференцію організаторів джазових фестивалів

17-18 березня 2017 року під час ХVI Міжнародного джазового фестивалю «Єдність» буде проведена І Міжнародна Конференція організаторів джазових фестивалів. Вона організована ГС «Всеукраїнська асоціація джазу».

Основними напрямками цієї Конференції буде:

 • ознайомлення із досвідом організації та проведення джазових фестивалів в різних країнах;
 • залучення до участі в цих фестивалях музикантів з України;
 • організація та випуск нових CD  українських виконавців на зарубіжних лейблах.

В І Міжнародній Конференції організаторів джазових фестивалів візьмуть участь:

 • Георгій Воллнер (Угорщина) – Директор Будапештського музичного центру, власник музичного лейблу «BMC RECORDS», засновник джазового фестивалю в Будапешті;
 • Йонас Йозас (Литва) – засновник джазового фестивалю в Каунасі;
 • Інга Грубліаскене (Литва) – директор джазового фестивалю в Клайпеді;
 • Кшиштоф Кобилінскі (Польща) – власник музичного лейблу «Jazovia», засновник джазового фестивалю в Глівіце;
 • Одд Ерік Ватлстад (Норвегія) – засновник джазового фестивалю в Осло;
 • Володимир Тарасов (Литва, США, Великобританія) – організатор міжнародних джазових фестивалів.

До участі в Конференції будуть запрошені організатори джазових фестивалів з Києва, Львова, Харкова, Дніпра, Черкас, Вінниці та інших міст України:

 • Сергій Крашенінніков – організатор джазових фестивалів в Черкасах;
 • Олексій Коган – організатор джазових фестивалів в Україні, відомий джазовий радіожурналіст;
 • Леонід Гольдштейн – багаторічний організатор телевізійної передачі «35 хвилин джазу»;
 • Петро Полтарев – Директор Школи джазового та естрадного мистецтва, джазовий критик;
 • Ростислав Карандєєв – Державний секретар Міністерства культури України;
 • Володимир Соляник –директор «Міжнародного продюсерського центру Володимира Соляника», заступник голови президії ГС «всеукраїнська асоціація джазу»;
 • Володимир Єшкілєв – організатор фестивалю «Мантикора»;
 • Сергій Грабар – генеральний продюсер джазового фестивалю «Єдність», голова президії ГС «Всеукраїнська асоціація джазу» та ін.

Всього в Конференції візьме участь 45-50 осіб.

За підсумками зустрічей буде випущений «Збірник матеріалів та доповідей» учасників І Міжнародної Конференції організаторів джазових фестивалів.

Конференція буде проходити в приміщенні Київського національного театру оперети 17-18 березня від 11.00 до 13.00.

Голова Президії  Сергій Грабар

 

 

(04 березня 2017)

Serhiy Grabar_034

XVI Міжнародний джаз-фест «Єдність»

Шістнадцять років поспіль в один і той же час, в одному і тому ж місці – самий стабільний джазовий фестиваль столиці України.

Він називається «Єдність». Пропонували змінити назву, бо не актуально, бо якось по-вчорашньому, бо партію однойменну нагадує. А ми вирішили залишити так, як є, бо вже гріє спогадами. А партія… хай собі продовжує жити своїм партійним життям. У нас – інше, у нас – джаз. А тут ще й слоган з’явився: «Джаз єднає нас!» Хтось із постійних глядачів придумав.

Так що була «Єдність», «Єдність» буде й далі. Головне, що за попередні 15 років на сцені Національного академічного театру оперети виступило 736 музикантів із 30 країн світу. А скільки глядачів відвідало концерти? Не перелічити. А скільки із них вперше ступили до театру, до цього храму мистецтв, бо як ще назвати Театр оперети – тільки Храмом. Все в ньому грає святом.

Музиканти з різних країн, коли вперше потрапляють до Театру оперети зачаровані і рівнем культури, що їх оточує, і надзвичайною акустикою споруди. А хіба могло бути інакше, коли будівлі, що споруджувалася як театр більше ста років. Тож і дивуються: десь, на краю світу, в країні, де йде війна, чудовий театр у прадавньому місті, і джазовий фестиваль, що не міняє традицій?

Цього року ми розпочнемо фестиваль вже доволі відомим дуетом, який виступав не раз на сцені Театру оперети. Це – заслужений артист України, піаніст-віртуоз Володимир Соляник та дівчинка, яка, вважайте, виросла на джазовому фестивалі «Єдність» Маша Видренко. Дівчинка в цьому році буде не тільки співати. Глядачі зможуть побачити у фойє театру  невеличку виставку її  живописних творів: «Джазові натюрморти».

Колись, у Франції в місті Ніцца я потрапив до будинку, де жив багато років і знайшов свій спочинок великий Анрі Матісс. Там я побачив його вражаючу серію картин під назвою «Джаз». Саме тоді органічно відчув глибинне бажання художника малювати музику. Сьогодні, українська дівчинка Маша Видренко намагається передати пензлем те, про що вона співає.

Про Володимира Соляника можна говорити довго. Він унікальний піаніст, піаніст від Бога. Людина, яка віддає на розсуд звуків свою душу. Володимир Соляник незмінний учасник всіх фестивалів «Єдність», його певний талісман.

Ще одні українські виконавці – це гурт «Revenko Band». Гітарист Олексій Ревенко добре відомий в Україні та за її межами виконавець. Цього разу він буде виконувати власну авторську музику разом з мультіінструменталістом духовиком Олексієм Смирновим, бандуристом Валентином Лисенком та перкусіоністом Миколою Гречко.

Після українських музикантів виступить патріарх польського джазу Йоргас Сколіас  в тріо з тромбоністом Броніславом Дужі та угорським перкусіоністом Андрашем Дешом. Останній ще раз зявиться у наступний день фестивалю вже в чисто угорському тріо.

Ну, а джазовий день 17 березня завершить гурт «Klajpeda Jazz Band» під керівництвом трубача Вітаутаса Грубляускаса. Професійний музикант дві каденції відпрацював у Литовському Парламенті і вже шість років є діючим мером міста Клайпеда.

Джазовий день 18 березня відкриють знову таки музиканти з Литви. Це – молодий і перспективний колектив «Silent Blast Quintet» з Каунаса і досвідчений альт-саксофоніст Вітаутас Лабутіс.

Після них на глядачів очікує диво-зустріч з легендою світового джазу громадянином світу, який проживає в Литві, Великобританії, США і вперше виступатиме в Києві видатним ударником Володимиром Тарасовим. Він разом з Володимиром Соляником, співачкою Інессою Іваницькою та львівським контрабасистом Марком Токарем будуть шукати нові парадигми сучасного джазу.

На зміну їм на сцену Театру оперети вийде великий маестро, шедевральний піаніст з Польщі Кшиштоф Кобилінскі. Він виступить соло з новою програмою спеціально підготовленою для фестивалю «Єдність».

А завершувати джазове свято буде «Тріо Андраша Деша», в якому вже відомий нам по першому дню фестивалю перкусіоніст виступить з двома угорськими гітаристами.

Весь фестиваль буде проходити під пильним наглядом ведучого, заслуженого артиста України Валерія Чигляєва.

І ще одне, у фестивальні дні відбудеться непересічна подія: під егідою Всеукраїнської асоціації джазу відбудеться І Міжнародна конференція організаторів джазових фестивалів.

Є така приказка, що весна в Києві розпочинається з джазового фестивалю «Єдність». У нас з вами є щасливий шанс розпочати весну!

Генеральний Продюсер

Сергій Грабар

(24 лютого 2017 року)

Володимир Єшкілєв: Про джаз

Перші кроки весняної погоди кожного року вмикають теплі регістри пам’яті. Знімають з петель часу запахи, барви і звуки, які зимою емігрують кудись до внутрішнього півдня. Джазові композиції мешкають у звуковому секторі.

Думаю, що це асоціативне. Тепліє — значить на часі джазовий фестиваль у Києві. Значить невдовзі у Театрі оперети зберуться старі знайомі і друзі і всі ми знову будемо святкувати джаз.

Трошки антикварна (але від того й ностальгійна) назва фестивалю — «Єдність» — повертає до епохи, коли багато чого було на «-сть» — кафе «Юність», фестиваль «Молодість», літературна секція «Парость» і таке інше.

Ще кілька хвиль переназивання усього сущого, й ці назви остаточно вкриються патиною неповертальності. А джаз буде повертатися знов і знов. Тому що він нам потрібний, він лікує від провінційності. Для нас це більш ніж актуально. Наш культурний простір хворіє на провінційність. І симптоми цієї хвороби усюди.

Вся ця повторюваність, вторинність та мистецька застрашеність, усе це несприйняття імпровізацій та пошуків тисне та обмежує.

Кажуть, що таким є спадок невідбутого поганства. Але ж і джаз закорінений в язичницьких ритмах Африки. Щось, певне, з ним сталося по дорозі до наших часів. Десь він скинув невблаганну шаманську маску, розірвав жрецьке коло і вдихнув повітря свободи.

І ось кожної весни його ритми підхоплюють мене і розморожують стежки імпровізацій. Спалахують сонячними відблисками, блукають аквамариновими березневими тінями. В цих ритмах виникають нові історії, накреслюються характери та обличчя персонажів, набрякають кольорами та смислами сюжетні вузли. Джаз лягає переді мною, як незайманий лист паперу, як біле поле непочатого вордівського файлу.

Він швидкий і прозорий, він вечірній як свято і нічний як любовна обіцянка. В ньому сонце висушує музику від непевності, та підносить її над канонами і правилами. В джазі немає правил. Він ворожий догматам, як птах — клітці. Він показую нам безмежність і заплутує кванти реальності у казки і фантазії.

Він ніколи не ходить, як старий професор. Він завжди підстрибує і танцює, в нього легкі ноги. Він вчить тому, що традиція не повинна бути занудною і обтяжливою, що новому треба вибачати його веселе вторгнення у повсякденність.

В джазі немає страху перед брамою нового світу. Він завжди впевнений, що за нею світлий простір, розкритий до самого обрію, що над тим простором високе небо, а хмари величні, як лінкори парусних часів.

Джаз найкраще звучить на березі. Не важливо, чи це берег моря, чи простої річки. Тому тепер він так чисто лягає на мій весняний настрій. На ритми подорожей і пригод. Адже ми знову на порозі великих змін і майбутнє вже прочинило стулки воріт, впустивши в наше життя вібрації далекого горизонту.

Ми ще чіпляємося за старе і звичне. Тримаємося твердого берега. Ми ще не впевнені, чи знайдеться у новому світі місце для нашої самобутності. Але джаз не знає цих сумнівів. Він впевнений, що все буде добре. І захоплений його стихією, я залишаю темряву за спиною.

Володимир Єшкілєв

(25 січня 2017 року) 

Пресс-конференция в Посольстве Венгрии.

ФЕСТИВАЛИ. ВЫСТАВКИ. КОНЦЕРТЫ…

Как всегда в начале нового года в дипломатическом представительстве Венгрии состоялась пресс-конференция, на которой были   анонсированы культурные программы и мероприятия, запланированные к проведению при поддержке и организации посольства Венгрии в Киеве.

Открывая её вступительным словом  Чрезвычайный и Полномочный Посол Венгрии в Украине доктор Кешкень Эрно подчеркнул:

– В моей стране высоко ценятся и  свято сохраняются вековые традиции  уважения  и развития духовной культуры, в стремлении поделиться этим богатством с другими народами. Подтверждением этого являются уже ставшие традиционными и наши культурные программы в Украине.

Характерно, что с каждым годом эти программы становятся всё шире, многообразнее, с возрастающим числом как исполнителей, так и зрителей, что особенно важно.  Ведь именно на это и рассчитан план культурных мероприятий на первое полугодие 2017-го.

Они начались  выставкой  «Венгры в советских лагерях 1944-1956» сначала  в зале посольства, где прошла   мемориальная конференция с участием профессора Шандора Сокая,

а затем и  в музее «Шоколадный домик».

Роли и формам культурной дипломатии, активному участию в ней молодого поколения будет посвящён форум с участием  Чрезвычайного и Полномочного посла Венгрии в  Дипломатической Академии Украины, где состоится  и вернисаж  «Венгрия глазами украинских фотографов»

Украинские зрители смогут услышать  трио Андраша Дэша на  XVI джазовом фестивале «Единство» в Киеве, а также  гитариста-виртуоза Ференца Берната на  Киевском Международном фестивале гитарной музыки. Своеобразными событиями  станут   участие Даниеля Деака в VI Киевском Международном фестивале короткометражных фильмов,  международный фестиваль  «Карпатские  просторы» в Ивано-Франковске, участие в  книжном фестивале в Художественном Арсенале. А также –  гала-концерт с участием солистов из Венгрии в Национальной оперетте, вечер, посвященный творчеству венгерского композитора Золтана Кодая в Национальной филармонии Украины.

В пресс-конференции приняли участие генеральный директор Киевского национального музея русского искусства  Юрий Вакуленко,

ректор  Национальной музыкальной академии Украины им. П.И. Чайковского Владимир Рожок, генеральный продюссер международного джазового фестиваля «Единство» Сергей Грабар, директор конкурса-фестиваля «ГитАс» Константин Чеченя, программный координатор Киевского международного фестиваля короткометражных фильмов  Алика Харченко.

Анатолий  Майко

(24 січня 2017 року)

loading
×